Czym jest wizytówka Google?

Wizytówka Google, znana również jako Google My Business, to narzędzie umożliwiające właścicielom małych i średnich przedsiębiorstw oraz freelancerom zareklamowanie swojej działalności w wyszukiwarce Google i na mapach Google. Dzięki wizytówce Google możliwe jest stworzenie profilu firmy, który będzie widoczny dla potencjalnych klientów w wyszukiwarce i na mapach Google.

Aby utworzyć wizytówkę Google, należy założyć konto na stronie Google My Business i wypełnić formularz rejestracyjny, w którym należy podać nazwę firmy, adres, numer telefonu i adres strony internetowej. Po zweryfikowaniu tożsamości przedsiębiorstwa przez Google, możliwe będzie dodawanie dodatkowych informacji o firmie, takich jak opis działalności, zdjęcia i godziny otwarcia. Wizytówka Google to także doskonałe miejsce do zamieszczania aktualności i promocji, a także do zarządzania opiniami i recenzjami od klientów.

Korzystanie z wizytówki Google ma wiele korzyści dla przedsiębiorców. Po pierwsze, pozwala na lepsze wypozycjonowanie strony internetowej firmy w wyszukiwarce Google, co przekłada się na większe szanse na dotarcie do potencjalnych klientów. Po drugie, umożliwia łatwiejsze znalezienie firmy przez klientów dzięki wyświetlaniu jej lokalizacji na mapach Google. Po trzecie, umożliwia zarządzanie wizerunkiem firmy poprzez moderowanie opinii i recenzji klientów.

Podsumowując, wizytówka Google to narzędzie, które umożliwia reklamowanie działalności w wyszukiwarce Google i na mapach Google, a także zarządzanie wizerunkiem firmy poprzez moderowanie opinii i recenzji klientów.