Darmowe zdjęcia stockowe – rodzaje licencji i strony z grafikami

Darmowe zdjęcia stockowe to zdjęcia, które można pobrać i wykorzystać za darmo w swoich projektach, zgodnie z warunkami licencji, które są przypisane do danego zdjęcia. Istnieje wiele stron internetowych, które udostępniają darmowe zdjęcia stockowe, a każda z nich może mieć inne warunki licencji.

Oto kilka rodzajów licencji, które mogą być przypisane do darmowych zdjęć stockowych:

  1. Licencja public domain: Zdjęcia z licencją public domain są całkowicie darmowe do użytku i nie wymagają podawania autora ani podpisywania umowy licencyjnej. Można je wykorzystywać do dowolnych celów, w tym komercyjnych.
  2. Licencja Creative Commons Zero (CC0): Zdjęcia z licencją CC0 są również całkowicie darmowe do użytku i nie wymagają podawania autora ani podpisywania umowy licencyjnej. Można je wykorzystywać do dowolnych celów, w tym komercyjnych.
  3. Licencja Creative Commons Attribution (CC BY): Zdjęcia z licencją CC BY mogą być używane do dowolnych celów, w tym komercyjnych, pod warunkiem podania autora zdjęcia.
  4. Licencja Creative Commons Attribution-ShareAlike (CC BY-SA): Zdjęcia z licencją CC BY-SA mogą być używane do dowolnych celów, w tym komercyjnych, pod warunkiem podania autora zdjęcia i udostępnienia na tej samej licencji wszelkich zmian lub modyfikacji, które zostały wprowadzone do zdjęcia.

Oto kilka stron internetowych, na których można znaleźć darmowe zdjęcia stockowe:

  1. Pexels: https://www.pexels.com/
  2. Unsplash: https://unsplash.com/
  3. Pixabay: https://pixabay.com/
  4. Freepik: https://www.freepik.com/
  5. StockSnap: https://stocksnap.io/

Zalecamy zawsze sprawdzać warunki licencji przed wykorzystaniem darmowych zdjęć.