Jak dodać wizytówkę do wyszukiwarki Google?

Dodanie wizytówki do wyszukiwarki Google to prosty sposób na zwiększenie widoczności swojej firmy w sieci. Wizytówka to krótki opis Twojej firmy oraz informacje kontaktowe, które pojawiają się w wynikach wyszukiwania Google. Może być ona również dostępna w Google Maps, co ułatwia klientom znalezienie Twojego miejsca pracy. Oto kroki, które należy wykonać, aby dodać wizytówkę do wyszukiwarki Google:

  1. Zarejestruj się w Google Moja Firma. Aby to zrobić, potrzebujesz konta Google. Jeśli go nie masz, możesz je założyć bezpłatnie na stronie google.com.
  2. Po zalogowaniu się do swojego konta Google przejdź do strony Google Moja Firma (https://www.google.com/business).
  3. Kliknij przycisk „Załóż konto”, a następnie wprowadź swoje dane kontaktowe (adres, numer telefonu itp.). Możesz również dodać kategorię swojej firmy oraz opis działalności.
  4. Po wprowadzeniu wszystkich danych kliknij przycisk „Zapisz i zweryfikuj”. Google wysłać do Ciebie kod weryfikacyjny, który należy wprowadzić w odpowiednim polu na stronie.
  5. Po zweryfikowaniu swojego adresu możesz dodać zdjęcia oraz inne szczegółowe informacje o swojej firmie. W tym celu przejdź do zakładki „Informacje” i wprowadź wymagane dane.
  6. Aby Twoja wizytówka była widoczna w wynikach wyszukiwania Google oraz Google Maps, musisz ją opublikować. Aby to zrobić, przejdź do zakładki „Publikuj” i kliknij przycisk „Opublikuj”.
  7. Po opublikowaniu wizytówki będzie ona widoczna w wynikach wyszukiwania Google oraz Google Maps. Możesz ją również udostępnić na swoich stronach internetowych.