Jak stworzyć przyjazny interfejs użytkownika?

Stworzenie przyjaznego interfejsu użytkownika (UI) na stronie internetowej jest kluczowe dla sukcesu witryny. Jeśli użytkownicy nie mogą łatwo znaleźć tego, czego szukają lub są frustrowani przy korzystaniu z witryny, szybko ją opuszczą i nigdy już nie wrócą. Dlatego ważne jest, aby zadbać o przyjazny UI na swojej stronie. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

  1. Zadbaj o czytelność i nawigację: Upewnij się, że tekst na stronie jest czytelny i łatwy do zrozumienia, a nawigacja po stronie jest prosta i intuicyjna. Użytkownicy nie powinni mieć trudności z znalezieniem tego, czego szukają lub z orientowaniem się na stronie.
  2. Dostosuj wygląd do swojej grupy docelowej: Zastanów się, kto będzie korzystać z Twojej witryny i dostosuj wygląd i funkcjonalność do ich potrzeb. Na przykład, jeśli Twój target to osoby w wieku 60+, powinieneś unikać małych czcionek i trudnych do odczytania kolorów.
  3. Zadbaj o szybkość ładowania strony: Użytkownicy nie lubią czekać długo na załadowanie strony. Upewnij się, że Twoja witryna ładuje się szybko, aby zapewnić dobrą wrażenie i zatrzymać użytkowników na dłużej.
  4. Używaj przyjaznych dla użytkownika formularzy: Formularze są często używane na stronach internetowych do zbierania danych od użytkowników. Upewnij się, że formularze są czytelne i łatwe do wypełnienia, a także że nie zawierają zbyt wielu pytań, które mogą zniechęcić użytkowników do ich wypełnienia.